نشست خبری فراخوان جشنواره‌ی ایران جوان بمان

دکتر سعید گلفیروزی ریاست دانشگاه علوم‌ پزشکی گلستان در نشست خبری فراخوان جشنواره‌ی ایران جوان بمان اظهار داشت: تقریبا بحرانی که کشور در رابطه با بحث پیری با آن مواجه است و این مسئله که جمعیت رو به کم شدن است این خطر احساس می‌شود که در بیست سال آینده جمعیت کشور رو به پیری رفته و جامعه دچار نقصان بسیاری می‌شود.

وی افزود: از این رو فرهنگ سازی و توجه مردم به این موضوع مهم تصمیم گرفتیم جشنواره‌ای فرهنگی هنری ایران جوان بمان را با این مضمون در استان گلستان برپا کنیم که ۹ هدف را در رأس کار خود قرار دادیم.

دکتر گلفیروزی با اشاره به اهداف و محورهای مورد موضوع جشنواره تصریح کرد:
نقد کاهش جمعیت، آثار طلاق در جامعه، مهاجرت و آثار جمعیتی آن، سقط و آثار روحی وجسمی آن ، پیری جمعیت و آثار آن در جامعه، ترویج الگوی سبک اسلامی و ایرانی، ترویج الگوی ازدواج آسان و به‌ هنگام و پایدار، ترویج فرهنگ جوانی جمعیت و اهمیت فرزندآوری، نگاه غرب به مسئله جمعیت در کشورهای اسلامی از اهداف جشنواره‌ی فرهنگی و هنری ایران جوان بمان است.

وی با اشاره به بخش‌های مسابقه‌ی این جشنواره گفت: این جشنواره شامل ۳ بخش تجسمی، ادبی و رسانه و تصویری است که علاقمندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره در این ۳ بخش در قالب ۹ عنوان ارسال کنند.

دکتر گلفیروزی تصریح کرد: این ۹ عنوان شامل: نقاشی، کلیپ، عکس، انیمیشن، موشن گرافیک، پوستر و طراحی گرافیک، کاریکاتور، داستان کوتاه، فیلم نامه و نمایشنامه، شعر، ادبیات، جملات کوتاه و تأثیر گذار، خانواده الگو، برداشت آزاد و ایده ها و نظرات کاربردی می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به جوایز این جشنواره افزود: ۵ سکه بهارآزادی، ۳۰ جایزه نقدی سه میلیون تومانی، دو میلیون تومانی و یک میلیون تومانی از جمله جوایزی است که در روز اختتامیه ۱۳ اسفندماه همزمان با روز جوان به همراه تندیس و لوح ویژه جشنواره به نفرات برتر و برگزیده اهدا می‌شود.

وی تصریح کرد: مهلت ارسال آثار از ۲۰ آذرماه تا ۲۲ بهمن ماه خواهد بود و علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.zendegiejavan.ir مراجعه نموده و آثار خود را به شماره ۰۹۳۶۱۰۰۱۳۵۵ در پیام رسان های ( سروش، ایتا، آی گپ، تلگرام، بله، روبیکا و واتس‌ آپ) ارسال نمایند.

About zendegiejavan

zendegiejavan

Check Also

تمدید فراخوان جشنواره فرهنگی – هنری « ایران جوان بمان »

نظر به استقبال شرکت کنندگان محترم، فراخوان جشنواره فرهنگی هنری «ایران جوان بمان» تا 15 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *